MIEJSCA KONTAKT JAK ZACZĄĆ GALERIA OPOWIEŚCI KOMIS -GIEŁDA LINKI  
     
Częstochowa nie jest miejscem typowym do latania na paralotni ale będąc w potrzebie znaleźliśmy kilka takich na jurze krakowsko-częstochowskiej.

- Najczęściej spotkać nas można na zamku w Olsztynie. Miejsce nie jest zbyt bezpieczne do latania ale gdy nie ma się czegoś lepszego to lata się tam gdzie można :). Mamy tu wszystkie kierunki do latania prawie. Z przodu zamku latamy przy kierunku zachodnim (W-NW) z delikatną odchyłką północną, wtedy można załapać się na fajny żagielek nad skałkami. Zaraz obok jest stok od strony północnej gdzie czasem też można polatać na żaglu (N). Z tyłu zamku mamy kierunek wschodni z delikatnym południem najlepiej (E-SE) i tutaj sa najlepsze loty żaglowe i termiczne. Przy kierunku południowym (S) trzeba udać się kilkaset metró dalej na górkę zwaną Biakłem.

- Przy silnym wietrze południowo-zachodnim (SW) latamy na górce Jaworznickiej koło Żarek. Tutaj są dni kiedy latamy po 30 min na żaglu a można też załapać się na przelot. (górka ma tylko kilkanaście metrów ale za to jest długa).

- Dla kierunku zachodniego z odchyłką północną (W-NW) znaleźliśmy fajną górką między miejscowościami Gorzków Nowy a Ludwinów (niedaleko Złotego Potoku). Górka ma około 40m ale jest to jedna z lotniejszych górek na naszym terenie.